Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velký



denní zobrazení: 185783 / today visits: 185783

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
26) 29.05.2014-21:12  -  pan otázka     E-shopy

milý Jardo , pokud si založím eshop s tím, že budu brát modely od "výhradních dovozců" a pak je nadále distribuovat za stanovené "doporučené" ceny, co mohu nabídnout více oproti již zavedeným Arturům , modelboxům apod. ?

25) 29.05.2014-20:14  -  Jarda    E-shopy

pan otázka: musíte si ujasnit zdali Vás živí kupující nebo "jiní prodejci"

no až vám "jiní prodejci" zařídí to, že od dovozců nic nedostanete, popřípadě za takové nákupky, že to nebude mít smysl prodávat, tak kupujícím nabídnete co? aby vás uživili 


osobně nemám problém čekat na věci nějaký čas, pokud mi prodejce dá vědět že to bude "na čekačku". Je to pro mě lepší než pohádky o tom jak už je to na celnici a že až se to proclí tak do týdne to bude doma a pak se tři měsíce nic neděje. 
Z ciziny objednávám jen věci které tu nenajdu. Dokud byl limit bez DPH 150 Euro, bylo to zajímavé, teď už je to celkem o ničem. Cenový rozdíl už není tak výrazný aby to stálo za ty starosti. 

24) 29.05.2014-19:57  -  Pavel Šubr    E-shopy

Tohle chápu,pokud mám e-schop jako melouch ve volném čase,tak to podle toho vypadá.


Navíc pokud označím zboží "mám skladen",tak tím asi nalákám blby jako jsem já,aby to vzali v mém e-schopu.


Z mého pohledu je to ale vědomé lhaní a klamání nás zákazníků.

23) 29.05.2014-19:54  -  pan otázka     E-shopy

Jednoduše nemohu nabízet standardní zboží pořád se slevou 20 a více procent. To mohu rovnou vše přecenit a čekat, až se mi ozvou jiní prodejci, že prodávám "pod cenou" atd atd  


musíte si ujasnit zdali Vás živí kupující nebo "jiní prodejci"

22) 29.05.2014-18:04  -  PK    E-shopy
No, ono dost záleží, z jakého pohledu se na to díváte ... Chápu, že zákazníci vždy z toho svého :-)

My jako "provozovatel" e-shopu holt nabízíme zboží, které není asi pro většinu zákazníků tak horké, jak by si sami přáli ... nicméně jsem si udělal aktuální stav skladu (a věřte mi, že na webu máme uvedeno zda je či není skladem, případně obvyklá dodací lhůta apod.). Takže v řeči čísel to je přes 8200 různých položek, lehce přes 22500 ks. To jen pro představu, že toho není málo, přesto se najdou zákazníci, kteří si vyberou "neskladové zboží", a pak se diví, že to není druhého dne expedováno - ano, i tací se najdou mezi vámi ... Mám pocit a myslím si, že budu hovořit za více provozovatelů e-shopů, že někteří specifičtí modeláři se ubrali cestou nákupu modelů a la elektrotechnika či autodíly apod. Co není k dodání do druhého dne, jakoby ani neexistovalo. Na druhou stranu je jich naštěstí stále menšina a normální modeláři mě vždy utvrzují (když je kontaktuji, že něco může trvat delší dobu), že mají kitník plný a stavět lze pořád a žádný spěch a v klidu. Takový klid a pohodu lze někdy jen závidět...

Slevové akce - ono to taky má dvě strany. Jednoduše nemohu nabízet standardní zboží pořád se slevou 20 a více procent. To mohu rovnou vše přecenit a čekat, až se mi ozvou jiní prodejci, že prodávám "pod cenou" atd atd. Navíc vstupy se stále zvyšují (že se jednou za 10 let sníží cena elektřiny nás asi nezachrání), počítačová infrastruktura, webový server, softwarové licence, odvody za zaměstnance, náklady na mzdy + pořizování zboží (tj. platba dodavatelům, u dovozů často s platbou předem) - to vše je pěkný balík peněz, na který si firma musí vydělat. A pokud bych prodával vše s minimální marží, tak do 2 let či dříve to můžeme zabalit.... A velmi podobně to mají všichni provozovatelé e-shopů. Jasně, pokud budu mít sklad o velikosti 10 m2, e-shop mi poběží na doméně zdarma, budu mít svoji vlastní práci jako zdroj příjmu, tak asi moc nákladů mít nebudu - ale ten servis zákazník zcela určitě nedostane téměř žádný ... Snad jen ta cena bude super, ale to bude vše. A teď ruku na srdce - tohle chcete? Pevně věřím, že ne ... Já osobně jsem zastánce časově omezených akcí, ale až nebudu vědět, do čeho píchnout nebo až nám bude sklad přetékat zbytečnostmi, pak uděláme výprodej. Ale bohužel času se mi nedostává, i když určité adepty na výprodej bych v našem skladu určitě našel :-)

Sortiment - už jsem to trochu nakousnul v úvodu, děláme jiné výrobky než tzv. mainstream (což já osobně chápu modely typu TAM, HAS, TRUMP, REV, AIRF, HELL, CYBERH apod.), takže neumím posoudit např. dostupnost modelů Airfix v Praze ... Chápu tu frustraci při hledání "běžných" modelů a barev, ale k vyjádření na toto téma jsou tu jiní.

Je to po několika letech můj první příspěvek, tak se omlouvám za nestručnost a očekávám konstruktivní debatu.

21) 29.05.2014-17:04  -  Pavel Šubr    E-shopy

Já nakupuju jenom v našich e-schopech,ale současná situace mě štve.Mám pocit že e-schopy jsou opravdu vedeny diletansky.Když napíšu "máme skladem",tak předpokládám že model opravdu fyzicky mají a né že "až bude čas možná objednáme".Zatím jsem našel pouze jeden e-schop kde zboží opravdu měli.Musel jsem vypadat jako blbec,když jsem se ptal jestli model opravdu mají,no měli,druhý den ho odeslali.


Argument že nám výrobce nic nepošle,mě přidá hodně slabá,proč by to proboha dělal.A čekat na nové modely půl roku? v dnešní době.


Můj děda mě vždy říkal,"Buď to dělej pořádně,nebo se na to vy..."


Pravda,první kdo to má pořádně udělané je Artur,tam je dodací lhůta jasně u každého zboží uvedena a vím jak dlouho budu čakat.


Ale i oni musí zápasit s ofiko dovozci kteří nic nevozí...to jim nezávidím.

20) 29.05.2014-16:53  -  Ron...    E-shopy

RichardP: no vidíte. A já nedávno nesehnal (měsíc zpátky? možná dva). Co neseženete v MPM, se skoro jistotou ani u nikoho dalšího. U MPM-ka je možná ještě malá výhoda že mají otevřeno do relativně dlouho.


A teď ruku na srdce - než abych pro něco běžel tam, pro další věc tam, pro třetí na Budějovickou a čtvrtou si objednával u Modelboxu s tím, že přijde Bůhví kdy (a to je Modelbox nejvstřícnější), tak si to naklikám někde jinde a počkám. Já zas tak moc nespěchám. A dokonce i ušetřím - kupodivu to jde i na barvičkách, na kterých podle všeho dnešní krámy mají stát (i když většinou většinu nemají).

19) 29.05.2014-16:36  -  RichardP    E-shopy

Ron: Ano, sice to s tématem nijak nesouvisí, ale při letu na střelnici Boletice nám v roce 1990 odpadla samovolně přídavná nádž. Prostě se rozhodla, že se jí s námi nechce... Příčina nebyla nikdy přesně zjištěna, zřejmě něco v elektrice. Hlavní bylo, že to spadlo neškodně do pole...


Jinak lepidlo Humbrol jsem před časem koupil normálně v MPM, osobně ale dávám přednost třeba Modelboxu a vůbec nejraději nakupuju na velkých soutěžích. Většinou seženu, co potřebuju, a ještě něco navíc. Ze zahraničí objednávám občas taky: něco na eBayi, něco u Sqadronu nebo HLJ. Ale pokud to jde koupím raději u nás...

18) 29.05.2014-16:05  -  Ron...    E-shopy

RichardP:Místní e-shopy jsou tak dobré, že se vyplatí nakupovat nejen u číňanů, ale dokonce i u japonců. Kamenné obchody dtto. I kdyby už člověk překousl vyšší cenu, zkuste si sehnat třeba lepidlo Humbrol a stavebnici od Airfixu (poměrně běžná záležitost, řekl by jeden) - MPM nemá a neví kdy dorazí, Bílek ví, že bez MPM si ani neuprdne a Pecka v zásadě to samé. Z čeho žije Artur, to si netroufnu ani tipovat. Že se o mě, jako o zákazníka, neperou, mi vlastně ani tolik nevadí.


Že si myslím, že je Karel wool, na tom nic nemění - tím prvním příspěvkem to trefíl a já ocenil.


A ještě že jsem tak zvědavý - někde jsem četl o neplánovaném odhození čehosi z Mi-24. Mihlo se tam Vaše jméno - je to náhoda, nebo to opravdu upadlo Vám?:)

17) 29.05.2014-15:34  -  RichardP    E-shopy

Proč se boha jeho musí každé téma změnit během několika příspěvků v invektivy?

1  2  3  4  5  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóra



Nápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
  • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
  • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
  • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
  • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
  • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
  • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
  • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
  • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
  • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
  • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
  • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.




1714484660.4123 forum