Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký



denní zobrazení: 111788 / today visits: 111788

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
181) 23.11.2014-23:56  -  -El Thud-    Nové superkity 1/32

Pane Plosi: Moje nejoblíbenější ekonomická teorie mezního užitku. Jestli se nemýlím, v posledních letech jsem nedal za model víc než 3000Kč. Poslední takhle drahý kit byl Typhoon. Výše zmíněná částka se už velice blíží 4000Kč.  A ne, nemáte pravdu. Já si nedávno kupoval nový monitor. Rozpočet jsem měl maximálně 7000Kč. Šel jsem sem do obchodu s tím že chci monitor za 6000CZK. Prodavač mi nabídl typ za 6200Kč. Souhlasil jsem. Ale nebyl prý na skladě. Zklamaně jsem odešel.Než jsem ale nastoupil do Metra našel jsem že mají podobný monitor (nástupce). Šel jsem a řekl že chci nástupnický model, že vím že je dražší (6700CZK) ale že to nevadí. (Protože částku jsem měl ustanovenou na 7k). Když jsem se ujistil že není horší nežli ten produkt co nebyl na skladě, objednal jsem ho. Když došlo na placení - ouha - na displeji svítila částka nikoliv 6700Kč ale 7700Kč. On totiž ten monitor co jsem viděl za 6700 vypadal stejně ale byl v poměru 16:9, kdyžto ten co nebyl na skladě 16:10. Co myslíte - koupil jsem monitor za 7700Kč. ? Nekoupil. 77000 je blízko 8k a já měl rozpočet 7k. Těch 1000CZK bych třeba i měl, ale nebyl jsem je ochoten dát, když jsem měl psychologický rozpočet 7000CZK a ne 8000CZK.


Stejné je to i s modely. Za B-17 od HK jsem byl ochoten dát 5000CZk.  Protože to je B-17 v měřítku 1/32. Ale ne 7k, nebo 10k.


Felixstove se mi líbí, ale abych byl klidný dal bych za něj 2500Kč/2700Kč. Možná i 3000CZK. Ale ne 3600CZK, tak moc se mi zase nelíbí. Otázka je jestli bych ty peníze dal kdyby to byl H.P. 0/400 po kterém toužím od té doby co sem jako kluk za socíku dostal super knížku "Co dokážou stroje". Za H.P. 0/400 bych asi dal i ty 3600CZK. Možná i 4k CZK ale víc...víc na 90-99% ne.


Co bych s ním dělal ? Měl z něj radost.


Prostě mezní užitek u plastikových modelů je u mě někde na pomezí 3500 -  4000CZK. Cokoliv za tím je drahé a nemusím to mít. Ale prakticky je ta hranice 3000CZK. Do třech tisíc nemám výčitky svědomí a prostě si udělám radost. Ale to je jedno, protože teď uvažuju o tom že vše prodám... a pár let si dám od PM pauzu a když mi to bude chybět začnu znova. Anebo už taky nikdy.


Asi tak.


 


Ale samo, záleží to od toho kolik má člověk volných prostředků....jinak bude uvažovat někdo s hodinovou sazbou 1000CZK, jinak ten kdo bere 1000Kč a jinak ten kdo má 50Kč.  Takový pilot Airbusu si spíš koupí model za 4k než dejme tomu řidič autobusu.


 

180) 23.11.2014-23:47  -  RichardP    Nové superkity 1/32

Honza: přesně tak, ono je to  ve skutečnosti tak, že mister Rudys se prostě potřeboval pochlubit tím, že jedl u Pohlreicha. A kdyby mu někdo nenahrál, tak to tak jako tak rozjel sám po vlastní ose.

179) 23.11.2014-23:45  -  RichardP    Nové superkity 1/32

Martys: tak už samotný fakt, že to nemusím řešit, budiž dostatečným důkazem, že uvažuju ekoomicky dobře... Ale ber to s nadsázkou...


Jinak důležitá poznámka: tady žádné dilema jestli 3000 nebo 3600 není. Pravidla hry jsou prostě nastvena tak, že je DPH třeba zaplatit jak za zboží dovezené velkoobchodně, tak maloobchodně. Nevím, co je na tom k divení. Je to rovné, férové, jednoznačné. BTW: DPH považuji za nejspravedlivější daň v celém daňovém systému. Jediné, co mi na tom vadí, je výpalné České poště, ale to jsou při zásilce za 3600 Kč jen necelá 4 %, což nějak přežiju.  Ale hlavně: Cena 3600 Kč (vycházím z toho, že to WNW nacení jako Gothu, tedy necelých 150 dolarů)) mi přijde za takový model výborná. Tady bohužel někteří uvažujete stejně, jako ta stáda v supráčích, co nakoupí raději sračku ze separátu, než aby si koupili kvalitní masný výrobek. Protože je toho přece za stejný peníze třikrát tolik. Že to nemá ani pětinovou nutriční hodnotu, už jim nedochází. Přitom je naprosto úžesné, že někdo Felixstowa ve dvaatřicetině udělá a nestojí to deset litrů, jako kdyby se do toho pustila nějaká firma na reziňáky. Že to nedochází Alfrédu Rudysovi, je jedna věc, on na to má vzhledem k omezením svého operačního systému svým způsobem nárok, ale to je tolik dalších podobně omezených? Co říkáte za Pfeila od HK Models, který, distribuován klasickým obchodním řetězcem, bude stát okolo 5000 Kč? Jaká je tam chyba?

178) 23.11.2014-23:40  -  honza    Nové superkity 1/32

pápa-to snad nemůžete myslet vážně-místní grafoman rozvrtá každé téma a za to můžeme my co se ho snažíme klepnout přes prsty? a k věci ty jeho bláboly teda nebyly-to on začal kafrat  něco o obědech atd. Tím končím.


P.S. jako ateista musím říci-zaplať Pán Bůh, že vysmahl z jiného fóra.......

177) 23.11.2014-23:13  -  RichardP    Nové superkity 1/32

Mistře Rudysi (sic!), pokud řešíš dilema, zda model za 3000 Kč ano za 3600 Kč už ne, pak asi trpíš problémem zveličování malých diferencí. Obecně platí, že kdo si mlže dovolit věc za 3600, může si v 99 % případů dovolit i těch 3600. Pokud by ty modely byly v normálním dodavatelském řetězci, tak těch 21 % zaplatíš, milý Alfréde Rudysi, také. A výsledná cena nebude 3630 Kč, ale, tipuji, tak 4500 Kč, možná víc. Nevím, jestli to už víš Alfréde, ale DPH platíš za každý výrobek nebo službu, mimo šedý trh. Každopádně platí základní otázka života, vesmíru a vůbec: co by Alfréd Rudys s tímhle modelem o bezmála metrovém rozpětí dělal, kromě mudrlování o tom, proč ho nemůžete postavit?


Pápa: Doporučuji prostudovat význam slovního spojení "Diskusní fórum". A pokud to nepomůže, tak froté ručníky... Jinak, byvše velikým obdivovatelem díla a výpočtů páně Lorenze, nemyslím si, že bych byl zodpovědný  za vývoj diskuse, které se neúčastním. Nemám takovou sílu, jako motýl.

176) 23.11.2014-22:03  -  Pápa    Nové superkity 1/32
Dovolil bych se Thuda zastat,

jste to vy kdo musí  za každou cenu reagovat na každý (i normální) příspěvek Thuda a tím zanášet každé téma kde Thud vystoupí .

Přece nebýt reakce Richarda na cenu Wingnutů, nebyla by tu přiblá debata na téma obědy .
175) 23.11.2014-20:53  -  honza    Nové superkity 1/32

thude tak děkujem, žes opět zaneřádil další normální téma ..........které se tímto stalo opět rudysovou žumpou.......díky , díky , díkys34s34

174) 23.11.2014-20:36  -  -El Thud-    Nové superkity 1/32

Já do restaurací prakticky mimo denní menu nechodím, je to drahé...

173) 23.11.2014-20:24  -  -El Thud-    Nové superkity 1/32

To nevadí, hlavně že to je kulinářský zážitek a za "dvě sta".

172) 23.11.2014-18:27  -  Martys    Nové superkity 1/32

Thud: No to je sice pravda (taky jsem ho tam jednou měl), ale právě že jen to menu.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóra



Nápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
  • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
  • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
  • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
  • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
  • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
  • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
  • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
  • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
  • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
  • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
  • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.




1714294684.8227 forum