Mr.Paint Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18
Hauler do 31.05.2019 Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý
Fit test Galerie uživatel? Special Hobby malý HGW
Aires HpH
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelů členů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  FB ON  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 615 / today visits: 615

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
17) 18.10.2017-20:03  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Dnes rychlé foto hotového vršku trupu a spodek, který mám v lesklém laku připravený na nanesení obtisků....


  


16) 10.10.2017-20:35  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Dnešní příspěvek je krátký, po mnoha tmelení a následném broušení došel k tomu co je nejlepší a to nástřik. Mám komplet hotový spodek, Teď ještě vršek, pak lak atd...... 


15) 01.10.2017-19:34  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Dnešní fotky jsou věnovány zatmeleným spárám, ale že jich není málo....


Musel jsem několikrát přetmelovat, protože jsem stále nebyl spokojen se stavem.


   


14) 25.08.2017-20:48  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Tak dnes bych se rád věnoval motorům na Junkersu. Odzkoušel jsem to nasucho a zdálo se to, že by to mohlo pasovat, ale jakmile jsem ho začal slepovat zjistil jsem, že už to nebude tak jednoduché. Díly se kroutí a je nutné je po obvodu nabodovat,aby se dali slepit. Nicméně i tak se na spojích objevily mezery, které bylo třeba zatmelit. Také na krytech podvozků byly propadliny, které jsem zatmelil. Jakmile se motory slepí nasadí se křížem na podvozkové nohy.


       


 


 


 

13) 20.08.2017-20:35  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Tak dnes ukázka odvrtaných výfuků, sice to není nic moc, ale je to lepší mež to původní provedení.


Druhá fotka je moje náprava předního prstence, který je velice plochý bez jakýchkoli detailů. Vím, že to není úplně super, ale i v tomto případě je to dle mého mnohem lepší než to ve stavebnici.


  


12) 15.08.2017-19:40  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Tak mám hotové - opravené směrové kormidlo a dále slepené, začištěné a onýtované výšková kormidla.


   


11) 10.08.2017-20:28  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Tak mám zkompletované podvozky, které jsem nalelepil na křídla, vše pasuje velice dobře....


Jinak pracuji na motorech......

10) 06.08.2017-21:21  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Dnes bych se chtěl věnovat opravám chyb, aby model odpovídal tomu co stavím.


Vzhledem k tomu, že budu stavět kamufláž z Afriky, což byla verze D-4, musím opravit to co zde výrobce nedodal.


První úprava je jednoduchá, protože stačí odřezat spodní úchyty brzdících štítů na spodku křídla, které tento stroj neměl.


Druhou je změna směrového kormidla, protože tento typ měl jiný typ směrovky. Ani to neni až tak složité, protože stačí požadovaný kousek odříznout a dolepit na původní směrovku.


Potom profrézuji vnitřek odříznuté části a na pohyblivou část dolepím profil.


Třetí úpravou je odříznutí boulí u kořene motorů, které tato verze neměla.


Poslední úpravou je pod brzdící klapky do zadní části křídel udělat kulaté otvory viz přiložené foto vraku.


  

9) 02.08.2017-20:57  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Tak po chvilce odmlky malý progres. Přilepil jsem křídla, která jsem onýtoval k trupu který mám prozatím jen vybroušen a kabina je pouze přichycena páskou Kabuki.


Přilepení křídel chtělo jenom trochu násilí, ale nakonec si dala říci. Nevím, zda nebyla chyba spíše mezi židlí a stolem....Embarassed


Teď mě čeká oprava rytí a krytek po broušení a poté onýtování....


  


8) 23.07.2017-20:38  -  Ivan Gruncl    Recenzní stavba nového Junkerse 88 D2/4

Dnes postup na Junkersu, tmelení a broušení trupu, dále jsem slepil křídla a onýtoval je podle výkresu. Zatím vše moc pěkně sedí.....


     


 

1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711508626523.7112

Reklama: Hračky |