Special Hobby malý Eduard malý2 Plastic Planet malý Plastic Planet malý 2
Fit test
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Eduard velkýdenní zobrazení: 14658 / today visits: 14658

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 23.02.2021-21:26  -  KING TIGER    ICM 1:72 MiG-25 PD Soviet Interceptor Fighter-pohled do krabičky

Rámečky:
Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

V případě zájmu mohu nafotit i jiné detaily tohoto modelu.

1) 23.02.2021  -  KING TIGER    ICM 1:72 MiG-25 PD Soviet Interceptor Fighter-pohled do krabičky

ICM 1:72

Kat.č. 72177

MiG-25 PD Soviet Interceptor Fighter

Dne 4.listopadu 1976 dostal MiG OKB rozkaz vyvinout vylepšený MiG-25P, nová varianta následně dostala označení MiG-25PD, kde "D" znamenalo "dorabottanniy/upgraded“. MiG-25PD byl uveden do služby v roce 1979 a byl mu přidělen zpravodajský název "Foxbat-E". Nejvýznamnějším zlepšením MiGu-25PD byl nový radar RP-25M Saphir 25, který vycházel z radaru Saphir-23 vyvinutého pro stíhačky MiG-23. Saphir 25 byl v pozdější produkci MiG-25PD doplněn infračerveným senzorem TP-26Sh-1 namontovaným pod nosem, který zajišťoval pasivní detekci a sledování cílů. Mezi další vylepšení MiGu-25PD patřily motory R15BD-300. Vyrobeno bylo celkem 104 sériových strojů (38 z nich bylo dokončeno v exportním provedení). Starší MiGy-25P byly modernizovány na podobnou specifikaci a dostaly nové označení MiG-25 PDS, přičemž „DS“ znamená "dorabottanniy v stroyou / field upgrade“. Označení v kódu NATO zůstalo shodné "Foxbat-E".

Novinka představuje zmenšeninu sovětské proudové stíhačky Mig-25 PD(PDS) v měřítku 1:72. Stavebnice je zabalena do standardní krabičky s pěknou kresbou na vrchním díle obalu. Po jejím otevření, uvnitř nalezneme dvanáct rámečků ze světle-šedé barvy, jeden s transparentními díly, dva obtiskové aršíky a manuál. Většina rámečků je shodná pro celou řadu již vydaných stavebnic Migu-25. Výrobce podle potřeby přidá nový nebo zamění některý z rámečků. Výlisky jsou čisté, bez otřepů, stopy po vyhazovačích jsou většinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to především na vnitřních stranách jednotlivých dílů. Rytí na povrchu je příjemně jemné, některé krytky a panely mají naznačené nýty. Kokpit je v základu vybavený nadmíru dobře, zapotřebí budou jen doplnit poutací pásy. Ovládací plochy jsou oddělené, můžeme je díky tomu rozpohybovat podle potřeby. Model obsahuje i výzbroj v podobě čtyř raket s dlouhým doletem Bisnovat (později Molniya, a následně Vympel) R-40 v kódu NATO označených jako AA-6 "Acrid". Jednotlivé sestavy navrhl výrobce logicky a na první pohled nevidím žádnou komplikaci při jejich sestavování. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky, překryt kabiny můžeme ponechat v otevřené poloze. Samotný rámeček je zabalen zvlášť v pevném PE sáčku pro jeho lepší ochranu před poškrábáním. Manuál je vytištěn na čtyřiadvaceti stranách o formátu A4. Díly, které nevyužijeme výrobce dobře označil. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Jen u podvozkových nohou je na zvážení, zda by je nebylo lepší přilepit až v pozdější fázi stavby. Mohlo by totiž dojít k jejich případnému poškození pří lepení zbylých částí modelu. Na posledních dvou stranách jsou vyobrazeny čtyři barevné bokorysy. Obtisky jsou kvalitní a mají tenký krycí lak, rozloženy jsou na dva menší samostatné aršíky. Jeden z aršíků obsahuje kompletní popisky a součástí druhého jsou i budíky pro přístrojovou desku. Vybírat může modelář ze čtyř strojů ve světle-šedivém zbarvení:

- MiG-25 PDS, 146th Guard Fighter Regiment, Vasilkov, 1989

- MiG-25 PD, Soviet Air Force, 1986


- MiG-25 PD, Iraq Air Force, late 80s

- MiG-25 PD, Libya Air Force, 90s

Náhled na krabičku a manuál:
Manuál:1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1656950109.8638 forum