Válka Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 96569 / today visits: 96569

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
10) 16.07.2022-23:28  -  Tomáš Kučera    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

Podle plánku lítá bez baků. Asi maj paliva stejně drahý jako v EU. Šetřit se musí. Laughing

9) 16.07.2022-11:43  -  Štefan Procházka    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

To Knipl - mně opravdu nejde o nějakou ideologii, jemn sjem poukázal na fakt, že je lepší model k mání, ale nelze jej použít.


Ostatně, když se podíváte na e-shopy, tak tam produkce Zvezdy skoro vymizela (ke škodě obchodníků i nás modelářů).


A co se týče obtisků, myslím, že ty od IBG (Cartograf) budou asi vyšší třída než ICM.


ŠP


 

8) 16.07.2022-08:15  -  Knippl    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

mlokie:


Ten boxart právě z propagandistického hlediska vůbec povedený není. Ukrajinský  MiG-29 řítící se střemhlav k zemi.... Chjo... Kdesi jsem četl, že nacističtí propagandisté museli ukazovat v záběrech z východní fronty útočící Wehrmacht z leva do prava. Tedy ze západu na východ. Opačné záběry prý mohly asociovat podobnost s ústupem....


Štefan Procházka:


Odkud Zvezda pochází to neřešte. Neřeší to ani čeští výrobci leptaných doplňků nezastírající svou sympatii k jedné bojující straně. Např. na čtvrtkovou novinku Su-25 od téhož výrobce, která  se k nám začala dovážet až po vypuknutí války na Ukrajině už jsou doplňky několik týdnů v prodeji... Ideologie je jedna věc, ale kšeft je kšeft. Osobně bych taky zvolil kombinci výlisků od Zvezdy a decalů od ICM než se objeví nějaké samostatně prodávané decaly.

7) 10.07.2022-12:34  -  Štefan Procházka    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

To Mlokie - srovnání lze odvodit od již dřívějších recenzí samotných modelů. Protože IBG bude přebalovat MiG-29 od Trumpety, není to nejlepší volba, ale pořád kvalitou lépe než ICM. Nejlepší by bylo použít za základ MiG-29 od Zvezdy, ale to by se musel  i ten "duch" obracet jako turbína, páč víme odkud Zvezda pochází, ale je to zase nejpřesnější model...


Takže rozhodovat budou zřejmě obtisky a osobní sympatie modelářů k tomu kterému výrobci- Osobně jdu do IBG, obtisky mají ohlášené od Cartografu.


ŠP

6) 09.07.2022-22:02  -  mlokie    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

Parádní boxart,ale docela bych ocenil srovnání s přebalem od IBG.

5) 09.07.2022-19:41  -  mistake proofing    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

Jj Duch Ukrajiny...ten moloděc co sestřelil sto Rusáků...a pak mu vypnuli PlayStation. To tady nechceš.

4) 09.07.2022-19:14  -  Libor Malý    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

Jen "drobnost" z vyhledávače Google k existenci/neexistenci Ducha Kyjeva. Čemu uvěříme je na každém z nás...


3) 09.07.2022-18:34  -  KING TIGER    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

Omlouvám se:

2) 09.07.2022-15:34  -  jirka dominec    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky

Prosím ještě obtisky.

1) 08.07.2022  -  KING TIGER    ICM 1:72 The Ghost of Kyiv-pohled do krabičky
ICM 1:72Kat.č. 72140

The Ghost of Kyiv


Mig-29 of Ukrainian Air Force
Mikojan MiG-29 (rusky Микоян МиГ-29) je proudový stíhací letoun 4. generace navržený v Sovětském svazu. Vyvinutý byl v 70. letech 20. století konstrukční kanceláří Mikojan, do služby vstoupil v roce 1983. Mig-29 měl být odpovědí pro boj proti novým americkým stíhačkám, jako byly F-16 Fighting Falcon a F/A-18 Hornet. Zpravodajský název NATO pro MiG-29 je „Fulcrum“, který neoficiálně používali sovětští piloti ve službě. Stroj krom sovětského a následně ruského letectva využívalo i mnoho dalších zemí. Některé země Mig-29 s různými modernizacemi využívají do dnešních dnu, jednou takovou zemí je i Ukrajina a její letectvo. Dne 24. února 2022 vtrhl na Ukrajinu agresor se zlým úmyslem ovládnout celou nebo alespoň část této země. Ukrajina, její vláda a lid se proti tomuto útoku statečně bránili a brání, zejména jeden ukrajinský letec se proslavil tím, že sestřelil několik nepřátelských letadel. Létal na modernizovaném stroji Mig-29-13 v šedé digitálním kamufláži. Existují dohady, zda ‚Duch Kyjeva‘ opravdu existoval, zda byl od té doby zabit v akci, nebo zda jde pouze o spojení hrdinských činů ukrajinského letectva jako celku. Agresorovi to dalo určitou lekci, že i menší země se může efektivně bránit. Ukrajinská společnost ICM, v návaznosti na tento příběh uvedla na modelářský trh stavebnici tohoto stíhacího letounu.
Novinka představuje zmenšený model sovětské stíhačky Mig-29 v měřítku 1:72. Stavebnice je zabalena do klasické krabičky s pěkně propracovanou kresbou na vrchním díle obalu. Po otevření uvnitř nalezneme tři rámečky ze světle-šedé barvy, jeden menší s transparentními díly, dva obtiskové aršíky a manuál. Historie samotných rámečků sahá až do roku 2008. Výlisky jsou na povrchu čisté bez otřepů nebo propadlých míst. Stopy po vyhazovačích jsou umístěny na místa, kde modeláře moc nepotrápí, především na vnitřních stranách jednotlivých dílů. Jen na rámečku "C" je velice viditelná stopa po dělení formy na některých dílech. Rytí na povrchu je příjemně jemné, ale v oblasti kokpitu bude potřeba některé linky a panely dorýt. Kokpit lze vylepšit pomocí obtisků pro přístrojovou desku. Vystřelovací sedačka Zvezda K-36 by zasloužila vyměnit za novou z resinu, hlavně při otevřeném překrytu kokpitu. To stejné platí i pro vyústění obou trysek. V podvozkové šachtě na levé straně je zapotřebí vyvrtat zaslepené otvory pro umístěný podvozkové nohy. Podvěšenou výzbroj tvoří rakety vzduch-vzduch R-27 Alamo, R-60 Aphid a R-72 Archer. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky, překryt kokpitu po menších úpravách může modelář ponechat v otevřené poloze. Rámeček je zabalen samostatně v PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškozením. Manuál je vytištěn na 4 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Díly, které při stavbě nevyužijeme výrobce dobře označil. Součástí manuálu je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev (ICM, Revell, Tamiya), který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky jsou kvalitní a mají tenký krycí lak, výrobce je rozdělil do dvou aršíků. První menší obsahuje označení včetně budíků pro přístrojovou desku a druhý větší obsahuje digitální zbarvení ve třech odstínech šedé. Na výběr má modelář z jednoho zbarvení, ale zároveň ze tří různě označených strojů, bílé 19, modré 02 a žluté 53.


Náhled na krabičku a manuál:Manuál:
Rámečky:

Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.Prosím všechny, aby se u této "recenze" zdrželi, jakéhokoliv politického vyjadřování, děkuji.
1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1713880201.3577 forum