Plastic Planet malý Válka Fit test Special Hobby malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 60754 / today visits: 60754

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
2) 16.08.2022-19:06  -  KING TIGER    ICM 1:32 Yak-9T WWII Soviet fighter-pohled do krabičky

Rámečky:
Za poskytnutý vzorek bych rád poděkoval dovozci, společnosti Modelimex a výrobci firmě ICM.

1) 16.08.2022  -  KING TIGER    ICM 1:32 Yak-9T WWII Soviet fighter-pohled do krabičky

ICM 1:32


Kat.č. 32090

Yak-9T WWII Soviet fighterJakovlev Jak-9 je sovětský jednomotorový dolnoplošník se smíšenou konstrukcí s klasickou ocasní plochou. Jak byl nástupcem velice úspěšné stíhačky Jak-7 a měl být vyrovnaným soupeřem novým německým stíhačkám Fw 190 a vylepšeným Bf 109, což se úspěšně podařilo. První prototyp vzlétl v roce 1942 a sériová výroba pokračovala v letech 1942-1948 za tuto dobu jih bylo vyrobeno více než 16 500 všech verzí. V roce 1943 byl představen silně vyzbrojený Jak-9T. Jeho výzbroj tvořil jeden kanon ráže 37mm Nudelman-Suranov NS-37 střílející dutou hřídelí vrtule se zásobou 30 nábojů. Druhou zbraní byl těžký kulomet ráže 12,7mm se zásobou 200 nábojů umístěný vlevo nad motorem. Kvůli dodatečné hmotnosti instalovaného kanonu a zásoby munice musel být kokpit mírně posunut dozadu, aby se čelilo změně těžiště a kvůli značným vibracím způsobeným střelbou z kanonu. Využíván byl proti námořním a pancéřovaným cílům, úspěšný byl i proti leteckým cílům. K zničení takového cíle postačil obvykle jediný výstřel. Letoun byl mezi piloty velmi oblíbený a vysoce uznávaný.

Celkem bylo vyrobeno 2 748 kusů verze Jak-9T.Novinka představuje dlouho očekávaný model sovětské jednomotorové stíhačky Yak-9T zmenšený do měřítka 1:32 o kterém se modelář poprvé dozvěděl z katalogu ICM vydaného na začátku letošního roku. Stavebnice je zabalena do standardní krabičky z tvrdého kartonu s výklopným víčkem a samostatně řešeným vrchním obalem. Na jeho povrchu můžeme obdivovat krásně zpracovanou malbu samotného letadla. Po otevření krabičky uvnitř nalezneme celkem pět rámečků ze světle-šedé barvy, jeden rámeček s transparentními díly, manuál a uvnitř vložený rozměrnější obtiskový aršík. Výlisky jsou z přiměřeně tvrdého plastu, čisté, bez otřepů nebo propadlých míst. Stopy po vyhazovačích jsou povětšinou na místech kde moc modeláře nepotrápí a to na vnitřních stranách některých dílů. Na povrchu letounu moc rytí nenalezneme, ale i tak je příjemně jemné k danému měřítku. Pěkným detail na povrchu je znázorněné prověšení plátna na zadní části trupu a křidélkách. Kokpit je v základu vybaven nadmíru pěkně, zapotřebí bude jen doplnit poutací pásy. Přístrojovou desku snadno vylepšíme za pomoci přiložených obtisků. Překryt kabiny je rozdělen na tři samostatné části, díky tomuto řešení může modelář překryt odsunout a dát tak vyniknout interiér kokpitu. Součástí stavebnice je kompletní zástavba motoru společně s kanónem ráže 37mm a těžkým kulometem. Zapotřebí bude jen doplnit potřebné rozvody patřičného průměru podle fotografií. Na rozhodnutí zbývá jen modeláři jakou variantu zvolí, zda letoun s čistými liniemi nebo s odkrytovaným motorem. V manuálu jsou obě varianty dobře se stavebním postupem dobře vyobrazeny. Podvozkové šachty tvoří jen několik dílů, jedním z nich je i nosník (C3), který napomůže k vyztužení křídel. Doplníme do nich a na podvozkové nohy potřebné rozvody elektroinstalace a hydrauliky. Křidélka na křídlech, VOP a SOP jsou odděleny na modelu odděleny a dají se tím snadno "rozhýbat", díky tomuto detailu letoun opticky ožije. Transparentní díly jsou krásně čiré a přiměřené tloušťky. Rámeček je zabalen samostatně do PE sáčku pro jeho lepší ochranu před případným poškozením. Manuál je vytištěn na 20 stranách ve formátu A4. Jednotlivé kroky modeláře provedou celou stavbou bez větších problémů. Součástí manuálu je i barevný rozcestník pro několik výrobců barev (ICM, Revell, Tamiya), který usnadní práci s hledáním potřebných odstínu. Obtisky mají krásný soutisk a tenký krycí lak, nalezneme mezi nimi i budíky pro přístrojovou desku a drobné popisky. Modelář si může vybrat ze čtyř zajímavě zbarvených strojů:

- Yak-9T, 3rd Fighter Corps, Kursk area, 1943

- Yak-9T, 149th Guards Fighter Aviation Regiment, 2nd Ukrainian Front, summer 1944

- Yak-9T, 53rd Fighter Aviation Regiment, 1st Ukrainian Front, summer 1944

- Yak-9T, 513th Fighter Aviation Regiment, 2nd Ukrainian Front, 1945Náhled na krabičku manuál:
Manuál:

1  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1708682777.456 forum